- Hoşgeldiniz

Kafkas Destanı – Muhittin Kandur

Ürün Hakkında

Kafkas Destanı - Muhittin Kandur

69 TL

50 TL
Toplam İndirim Oranı : % 28
Detaylı Ürün Açıklaması

Yayınevi : Turkuvaz Kitap
Yazar : M. I. Quandour
Kategori : Tarihi Roman – Öykü
Piyasa Fiyatı : 69.00 TL
ISBN No : 9786054505456
Sayfa Sayısı : 1320
Boyutları : 14.0×21.0
Basım Tarihi : Ekim 2012

Tanıtım Bülteni:

Kafkas dağ kavimlerinin kuşaklar boyu katlandıkları zorlukları gözler önüne seren, aşk, savaş ve macera dolu destansı bir hikâye…

Çerkeslerle ilgili romanlar ve ödüllü filmleriyle yönetmen M. I. Quandour, bu tarihi romanda tarihi gerçeklerle ailesinin yaşadıklarını harmanlıyor; devletlerin menfaatleri uğruna gözden çıkardığı, yerinden yurdundan edilen Çerkeslerin gerçek öyküsünü konu ediyor.

Kitap Rusyada büyük ilgi gördü; yazar Rusya anavatan kültürüne katkısından ötürü, Moskovada Altın Haç madalyasına layık görüldü, ayrıca 5 Nisan 2008 tarihinde “Halkın Yazarı” (Narodni Pesatl) ödülü ve unvanını almaya hak kazandı.

“…etkileyiciliği ve gücüyle sıradışı bir eser… Dr. Quandourun gerçekçi anlatımı Kazak süvari kılıcı gibi zihnin derinliklerine saplanıyor… Dokunaklı ve zamanın ötesinde bir öykü…”
Minerva Yayıncılık, Londra

“Kapsamlı araştırmalara dayanan, düzeyli ve destansı boyutta harika bir roman… bir başyapıt…”
The Literary Gazette

“Bir Çerkes ailesinin üç kuşağa yayılan destansı hikâyesini anlatan bu kitabı okurken Hollywood geleneğinin en iyi film prodüksiyonlarından birini izliyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Bu yalnızca yazarın yeteneğinden kaynaklanmıyor; ayrıca tarif ettiği her şeye kendisini de dahil etmesinden doğan bir his. Ne de olsa, dağlıların yaşadığı dramda Quandourun ataları da rol almış.”
Literaturnaya Gazeta

Sitemizdeki Benzer Fırsatlar
İlgili Terimler : ,