Kafkas Destanı – Muhittin Kandur

Kitap Adı : Kafkas Destanı

Yazar: Muhittin Kandur

Baskı Tarihi : Ekim 2012

Kitap Evi : Turkuvaz Kitap

ISBN: 9786054505456

Boyut / Kap / Sayfa : 14.0×21.0 / 1320 sayfa

Kategori : Tarihi Roman – Öykü

Tanıtım Bülteni:

Kafkas dağ kavimlerinin kuşaklar boyu katlandıkları zorlukları gözler önüne seren, aşk, savaş ve macera dolu destansı bir hikâye…

Çerkeslerle ilgili romanlar ve ödüllü filmleriyle yönetmen M. I. Quandour, bu tarihi romanda tarihi gerçeklerle ailesinin yaşadıklarını harmanlıyor; devletlerin menfaatleri uğruna gözden çıkardığı, yerinden yurdundan edilen Çerkeslerin gerçek öyküsünü konu ediyor.

Kitap Rusyada büyük ilgi gördü; yazar Rusya anavatan kültürüne katkısından ötürü, Moskovada Altın Haç madalyasına layık görüldü, ayrıca 5 Nisan 2008 tarihinde “Halkın Yazarı” (Narodni Pesatl) ödülü ve unvanını almaya hak kazandı.

“…etkileyiciliği ve gücüyle sıradışı bir eser… Dr. Quandourun gerçekçi anlatımı Kazak süvari kılıcı gibi zihnin derinliklerine saplanıyor… Dokunaklı ve zamanın ötesinde bir öykü…”
Minerva Yayıncılık, Londra

“Kapsamlı araştırmalara dayanan, düzeyli ve destansı boyutta harika bir roman… bir başyapıt…”
The Literary Gazette

“Bir Çerkes ailesinin üç kuşağa yayılan destansı hikâyesini anlatan bu kitabı okurken Hollywood geleneğinin en iyi film prodüksiyonlarından birini izliyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Bu yalnızca yazarın yeteneğinden kaynaklanmıyor; ayrıca tarif ettiği her şeye kendisini de dahil etmesinden doğan bir his. Ne de olsa, dağlıların yaşadığı dramda Quandourun ataları da rol almış.”
Literaturnaya Gazeta

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz